ד"ר ג'ון גרינדר

john-grinderיליד 1940, פיתח את ה-NLP בשיתוף עם ריצ'רד בנדלר.

ב- 1960 סיים את לימודי הפסיכולוגיה באונברסיטת סאנפרנסיסקו ונשלח לשרת ביחידת הכומתות הירוקות של הצבא האמריקאי באירופה בזמן המלחמה הקרה. בהמשך שרת במודיעין האמריקאי. כאשר פשט את מדי הצבא ושב לאזרחות למד בלשנות עד לקבלת הדוקטורט בתחום מטעם אונברסיטת סאן דיאגו בקליפורניה בשנת 1971.התמנה למשרת פרופסור בקמפוס של אונברסיטה שאך הוקמה בסאנטה קרוז, קליפורניה.

בעקבות מומחיותו כבלשן, פנה אליו סטודנט צעיר לפסיכולגיה בשם ריצ'רד בנדלר והזמין אותו להשתתף בקבוצת טיפולית שהנחה. בנדלר נהג להשתמש בקבוצות אלו בדברים שקלט מצפייה בפריץ פרלס מפתח תאוריית הגשטלט, התוצאות שבנדלר הפיק היו מדהימות ויוצאות דופן והוא בקש מגרינדר כבלשן לאבחן את התבניות והדפוסים בהם הוא משתמש כדי שיוכל לשכפל את זה וללמד גם אחרים להפיק תוצאות מצוינות כאלו, וכך נוצרה השותפות בין גרינדר ובנדלר וכך גם נולד ה- NLP.ספרם הידוע: "מבנה הקסם" יצא לאור ב-1975 והיווה נקודת זינוק לתחום .
השותפות ביניהם ארכה מספר שנים ובתחילת שנות ה-80 פנה כל אחד לדרך עצמאית.

ג'ון גרינדר המשיך להתפתח בתחום בשיתופה של ג'ודית דלוזייר והתוצאה של עבודתם המשותפת נקראת New Code Of NLP . בתחילת שנות ה-90 חברה לגרינדר כרמן בוסטיק סנט קלייר, הם פרסמו ביחד ספרים עם יישומים שונים שפיתחו כשהידוע מביניהם הוא: "לוחש ברוח" , שם מעט מוזר אך ספר מצוין המכיל כמויות עצומות של מידע איכותי ויעיל.

ג'ון גרינדר מספר שפיתח למעשה את ה New Code Of NLP מאחר והבחין בחוסר מיתאם עמוק אצל מטפלים רבים בתחום שהצליחו להגי לתוצאות מצוינות אך ניכשלו בחייהם הפרטיים, והמשימה שעמדה לנגד עיניו הייתה ליצור כלי כזה שמטפלים לא יוכלו לעבוד איתו אלא אם כן הם מיישמים אותו גם כן בחייהם האישיים.

ג'ון גרינדר ידוע כמרצה כריזמתי בעל יכולת דיבור סוחפת וכובשת. ואכן, כמי שהשתתף בקורס שנמשך מספר שבועות בהנחייתו אני יכול להעיד על יכולות בולטות אלו.

למרות גילו המתקדם הוא שומר על חזות חיצונית צעירה ומלאת אנרגיה וחיות, הוא עוסק בתחומי ספורט שונים כמו: טיפוס הרים, רכיבת סוסים וכד'.


פרטים נוספים באתר האישי של ד"ר ג'ון גרינדר